Bojan med dekor i cracked ice

320892

BOJAN, troligen Kangxi, porslin, dekor i underglasyrblått med prunusblom, s.k. cracked ice, höjd 14 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Lagning längst ner på livet vid fotringen

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Bojan med dekor i cracked ice

Budhistorik (6 bud)
1948451
550
1952817
500
1948451
450
1946169
1945263

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.