Mortlar

320885

MORTLAR, 6 st., 18/1900-tal, delvis Skultuna, mässing, 2 extra mortelstötar medföljer, höjd ca 9,5-13 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

2 st extra mortelstötar medföljer

Metall, Allmoge

Monter 22

Mortlar

Budhistorik (5 bud)
1953515
500
1953459
450
1953383
1953281
1953102

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.