Takkrona Skultuna

320875

LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets andra hälft, Skultuna, märkt nummer 10, 37/100, med 6 ljusarmar, i mässing, balusterformad stomme med avslutande klot, höjd ca 60 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Belysning, Taklampor

Rum 17

Takkrona Skultuna

Budhistorik (11 bud)
1953157
1952890
1952642
1 900
1950168
1 800
1949797
1 700

Slutpris SEK:
227 EUR, 271 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.