Strykjärn

320861

STRYKJÄRN, 9 st., 18/1900-tal, i gjutjärn och mässing, delvis Husqvarna och B. & O. Liberg, ett ställ medföljer
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Slitage, skador

Diverse, Allmoge

Monter 11

Strykjärn

Budhistorik (2 bud)

1951861
1951222

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.