Tallrikar i porslin Kina

320859

TALLRIKAR, 4 st, FAT, dekor av tupp, porslin, Kina / Japan, 1700-tal, diameter 18-22,5-24,5 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Skador, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Tallrikar i porslin Kina

Budhistorik (9 bud)
1953176
650
1952768
600
1951386
550
1949419
500
1948850
450

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.