Nilsson Axel oljemålning

320825

AXEL NILSSON (1889-1981): "Från Karlbergskanalen", signerad Axel Nilsson, enligt anteckning på spännramen utförd 1933, olja på duk, ca 20 x 24 cm
Proveniens: Beijers Auktioner 910522, Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén 041104

Färgbortfall

Nilsson Axel oljemålning

Budhistorik (9 bud)
1952377
6 000
1952375
5 000
1951513
1950197
3 800
1947436
3 400

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.