Ljusappliquer 1 par

320816

APPLIQUER, 1 par, för 3 ljus vardera, 1800-talets slut, behängda med olikslipade prismor, höjd ca 23 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Slitage, möjligen senare ljusmanschetter

Belysning, Vägglampor, Diverse

Monter 12

Ljusappliquer 1 par

Budhistorik (14 bud)
1952995
1952929
950
1952993
900
1952929
850
1951142

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.