Spelbord omkring 1900

320799

BORD, omkring 1900, Louis XVI-stil, fanérat i mahogny, låda i sargen, beslag i mässing, invändigt klädd med grön filt, kannelerade ben, höjd ca 77, 56x44, utfällt läge 110x110 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Ytskador, ostadigt

Rum 4

Spelbord omkring 1900

Budhistorik (8 bud)
1951348
650
1951346
600
1951347
550
1951346
500
1951017
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.