Paraplyställ omkring 1900

320793

PARAPLYSTÄLL, omkring 1900, gjutjärn, för hörn, bronserat, dekor av genombruten bambuimitation, medföljande käppar och brasutensilier, totalt 10 dlr, paraplyställets mått höjd ca 60, 45x34 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Brukslitage

Diverse, Inredning och husgeråd

Rum 2

Paraplyställ omkring 1900

Budhistorik (27 bud)
1953071
1952888
1953068
1952888
1 900
1953066
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.