Bord sannolikt Italien

320792

BORD, 1800-talets andra hälft, sannolikt Italien, på pelarfot, fanérat i flertal träslag, dekor av intarsia med bl a schackbräde, höjd ca 70, 59x59 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Fanérskador, slitage

Rum 1

Bord sannolikt Italien

Budhistorik (12 bud)
1952978
1952971
1952977
1 900
1952971
1 800
1952976
1 700

Slutpris SEK:
226 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.