Marc Chagall färglitografi

320791

MARC CHAGALL (1887-1985): "God Turns Moses' Staff into a Serpent", osignerad, tryckt av Mourlot 1966, ur mappen "The Story of the Exodus", färglitografi, ca 44x33 cm
LITERATUR: Mourlot 448, Cramer no 64

Rum 10

Marc Chagall färglitografi

Budhistorik (18 bud)
1951145
4 800
1950703
4 600
1950642
4 400
1949272
4 200
1949250

Slutpris SEK:
4 800
489 EUR, 591 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.