Boksnurre 1900-talets andra hälft

320787

BOKSNURRA, BORD, 1900-talets andra hälft, betsad, resp 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt, svarvade detaljer, konturerad skiva med svärtad kant, höjd ca 57, 33x33 resp höjd 60, 57x36 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Brukslitage, smärre märken, bordsskiva med spricka o fläckar

Rum 1

Budhistorik (15 bud)
1951991
1 900
1951522
1 800
1951522
1 600
1951328
1951521

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.