Takarmaturer 1 par

320767

TAKARMATURER, 1 par, 1900-talets mitt, mässing, sannolikt Hans Annell & Hans-Agne Jacobsson, i form av fotogenlampor, kupor med dekor av meanderslinga, höjd 82, diameter 73 cm
PROVENIENS: Östermalmskällaren

Saknar en kupa, nagg kan förekomma

Ändringar/tillägg
Dokument i form av folder finns att avhämta vid Utlämningen

Belysning, Taklampor

Rum 4

Takarmaturer 1 par

Budhistorik (6 bud)
1949795
1949794
1949793
1949705
750
1947548
700

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.