Ljuskrona rokokostil

320735

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme i försilvrad mässing, behängd med olikslipade prismor i bergkristall, för 7 ljuspunkter, höjd ca 124 cm

Saknar ljusmanschetter, nagg

Ändringar/tillägg
Lösa prismor medföljer

Belysning, Ljuskronor

Rum 17

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (26 bud)
1953901
35 000
1953904
34 000
1953901
33 000
1953902
32 000
1953901
31 000

Slutpris SEK:
35 000
3 525 EUR, 4 004 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.