Matbord och stolar NK

320728

MATBORD, Nordiska Kompaniet 1923, bonad björk, höjd 79, diameter 100, 2 iläggsskivor ā 50 cm, 4 STOLAR, 2 KARMSTOLAR från 1927, stolsryggen med rotting, intarsia, Skyltmärkta NK 31954-4 7 28 samt 28251301125

Senare klädsel med fläckar, slitage, ytskador

Rum 7

Matbord och stolar NK

Budhistorik (13 bud)
1951739
1951689
1951688
1951687
950
1951686
900

Slutpris SEK:
122 EUR, 148 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.