Odd Nerdrum litografi man against open sky

320666

ODD NERDRUM (född 1944): "Mann mot åpen himmel", litografi, signerad Nerdrum, otydligt betitlad samt numrerad "60 eks", överstruken upplagenotering 92/150, ca 53x53 cm
LITTERATUR: Målningen "Mann mot åpen himmel", (1987-88) finns avbildad som nr 224 i "Odd Nerdrum, Malerier" från 1994

Missfärgning i nedre marginalen

Konst, Grafik, Nutida

Rum 2

Budhistorik (9 bud)
1950840
6 600
1950837
6 400
1950833
6 200
1950832
6 000
1950591
5 800

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.