Bordspendyl empire

320633

BORDSPENDYL, empire, vitemaljerad urtavla med romerska siffror Gerolamo Amadeo a Génes, förgylld brons, urhus flankerat av antikiserad kvinna, höjd ca 37 cm

Lös dekordel, tavla med skador

Ändringar/tillägg
Nyckel, pendel samt dekordel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 2

Bordspendyl empire

Budhistorik (24 bud)
1950825
8 400
1950824
8 200
1950823
8 000
1950822
7 800
1950818
7 600

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.