Spegel 1700-tal

320623

SPEGEL, rokoko, förgylld, träskuren dekor, bakstycke i original, fasettslipat kvicksilverfolierat glas, 105x43 cm

Dekorbortfall och slitage, senare förgyllningar

Diverse, Inredning och husgeråd, Speglar

Rum 8

Spegel 1700-tal

Budhistorik (11 bud)
1950896
12 000
1950693
10 500
1950288
10 000
1950287
8 000
1949041
7 800

Slutpris SEK:
12 000
1 158 EUR, 1 315 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.