Einar Forseth skisser

320557

EINAR FORSETH (1892-1982): (3) "Studenten och runsten", osignerad, daterad 1942, blandteknik på papper, ca 168x77 cm, "Studenten och Runsten", signerad och daterad, Södertörns tingshus, 58x47 cm samt "Stor ljusrymd", signerad och daterad 1937, kolteckning på smörpapper, ca 180x90 cm; oramade, rullade

Skador, uppfodrade

Rum 4

Einar Forseth skisser

Budhistorik (2 bud)

1948816
1947984

Slutpris SEK:
34 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.