Moccakanna och ljusplåtar i mässing

320516

MOCCAKANNA, LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, 18/1900-tal, kanna märkt SB (Skultuna Bruk) 1/8 K, med trähandtag, ljusplåtar av mössplåtar, för 1 ljus vardera, kannans höjd ca 14,5 cm, ljusplåtarnas längd ca 27 cm

Ljusplåtar med lagningar, kanna med slitage och smärre buckla

Metall, Diverse

Monter 6

Budhistorik (9 bud)
1949289
900
1949288
850
1949282
1949282
700
1949279
650

Slutpris SEK:
900
88 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.