Bordslampor 1900-talets början

320507

BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets början, förgylld metallinfattning, orientalisk keramik med dekor av emaljfärger i rött, grönt och blått, total höjd ca 55 cm

Del saknas o kompltterad med senare del, spricka

Belysning, Bordslampor

Budhistorik (24 bud)
1949448
4 400
1949447
4 200
1949434
1949441
3 800
1949434
3 600

Slutpris SEK:
4 400
430 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.