Nils Kreuger blandteknik

320504

NILS KREUGER (1858-1930), tillskriven: Karikatyr, signerad och daterad N Kreuger 1899, a tergo stämpelmärkt Fritzes Kungl. Hovbokhandel Stockholm, blandteknik, ca 45x60 cm
PROVENIENS: Carl Braunerhielm

Gulnader, fläckar, spår av häftstift

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Nils Kreuger blandteknik
Budhistorik (15 bud)
1949138
2 800
1948937
2 600
1948926
2 400
1948241
1948925

Slutpris SEK:
2 800
274 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.