Kaffeservis

320490

BERNT ERLANDSSON, kaffeservis, 3 dlr, silver, empirestil, Kristianstad 1910, beståend av kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, varav 2 dlr invädingt förgyllda, kaffekannas höjd 23,5, totalt vikt 1218g

brukslitage

Silver

Monter 6

Kaffeservis

Budhistorik (11 bud)
1949400
4 800
1949414
4 600
1949400
4 200
1949050
1948251
3 800

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.