Upplägningsbestick silver

320488

THOMAS NORTHCOTE, 3 dlr, sterlingsilver, London England, 1797, betsående av soppslev, såsslev, sockerströare, varav 2 invändigt förgyllda, soppslevens längd ca 35,5 cm, total vikt ca 264g

Brukslitage och smärre bucklor,

Silver

Monter 27

Upplägningsbestick silver

Budhistorik (6 bud)
1948639
1946055
1943178
1943175
600
1942767

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.