Karmstolar Philippe Starck

320477

PHILIPPE STARCK, "Paramount Armchair", karmstolar, 2 st, Driade, Italien, formgiven 1991, fanérade i körsbär, ryggen med draghandtag i vitmetall, klädsel i svart skinn, lösa sittdynor, sitthöjd ca 46 cm

Smärre skador, bruksslitage

Möbler, Design

Rum 20

Karmstolar Philippe Starck

Budhistorik (7 bud)
1947683
7 000
1947682
5 000
1947681
1944259
1944122
750

Slutpris SEK:
7 000
684 EUR, 800 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.