Karmstolar Philippe Starck

320476

PHILIPPE STARCK, "Paramount Armchair", karmstolar, 2 st, Driade, Italien, formgiven 1991, fanérade i körsbär, ryggen med draghandtag i vitmetall, klädsel i svart skinn, lösa sittdynor, sitthöjd ca 46 cm

Smärre skador, bruksslitage

Möbler, Design

Rum 22

Karmstolar Philippe Starck

Budhistorik (11 bud)
1949502
8 600
1949498
8 400
1949497
8 200
1949493
8 000
1949491
7 800

Slutpris SEK:
8 600
840 EUR, 983 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.