Karmstolar Philippe Starck

320475

PHILIPPE STARCK, "Paramount Armchair", karmstolar, 2 st, Driade, Italien, formgiven 1991, fanérade i körsbär, ryggen med draghandtag i vitmetall, klädsel i svart skinn, lösa sittdynor, sitthöjd ca 46 cm

Smärre skador, bruksslitage

Möbler, Design

Rum 5

Karmstolar Philippe Starck

Budhistorik (11 bud)
1949530
8 200
1949529
8 000
1949528
7 800
1949525
7 600
1949522
7 400

Slutpris SEK:
8 200
801 EUR, 937 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.