Takfotogenlampa 1800-talets andra Godspiltgården

320469

TAKFOTOGENLAMPA, för 6 ljus, 1800-talets andra hälft, majolika, frostad glaskupa, delvis bronserade delar, höj- och sänkbar, diameter ca 56 cm
PROVENIENS: Godspiltgården, Grufan, Dala-Järna

Smärre skador o slitage

Belysning, Taklampor

Rum 5

Budhistorik (7 bud)
1947495
600
1948148
550
1947495
500
1948146
450
1947495

Slutpris SEK:
600
59 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.