Silverbestick

320402

BESTICK, 31dlr, silver, modell Svensk spets, bl.a B.Erlandsson, 1900-talets första hälft, bestånde av 13 matksedar, 2 matgafflar, 12 förrättsgafflar, 4 kaffeskedar, total vikt 1500 g

Med vapensköld, brukslitage

Silver

Monter 6

Silverbestick

Budhistorik (2 bud)

1946513
1941754

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.