Japanska korgar

320399

PALLAR / KORGAR, 2 st, 1900-talets första hälft, för spel, bemålade samt med mässingsdekor, höjd 42 cm
HISTORIK: Har använts av en kejserlig familj som korgar för spel

Smärre färgbortfall, smärre skador

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 7

Japanska korgar

Budhistorik (22 bud)
1949280
4 800
1949317
4 600
1949280
4 400
1949316
4 200
1949280

Slutpris SEK:
4 800
469 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.