Teservis design Josef Frank

320388

JOSEF FRANK, tenn, teservis 4 dlr , Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1946, bestående av: tekanna, gräddkanna, sockerskål, handtag och knoppar av trä, stämplade med änglamärket SVENSKT TENN STOCKHOLM, höjd 7-14 cm

Slitage och bucklor

Metall, Diverse, Design

Monter 6

Teservis design Josef Frank

Budhistorik (17 bud)
1949368
1949410
1949368
3 800
1949409
3 600
1949368
3 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.