Väggpendyl 1800-tal

320308

VÄGGPENDYL, 1800-tal, urverket märkt G. B (Gustaf Becker), verknummer 2059997, urtavlan märkt W. Nyberg Stockholm, förgylld, skuren dekor av blommor, höjd ca 80,
pendel och nyckel finns

Senare urverk, ytskador, färgbortfall

Ändringar/tillägg
Nyckel och pendel finns

Klockor/Ur

Rum 13

Väggpendyl 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
1948176
1941758
1941756
1 700
1941485
1940852

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.