Byrå gustaviansk

320298

BYRÅ, gustaviansk, med huggen kalkstensskiva, intarsia med dekor av urnor, putti och rosetter, listverk och fothylsor i patinerad mässing, höjd ca 76, 97x49 cm, nyckel finns

Hårt renoverad, omarbetad, skador, senare beslag, skiva med mindre lagning

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid utlämningen

Rum 20

Byrå gustaviansk

Budhistorik (18 bud)
1948388
15 000
1948394
14 500
1948388
14 000
1948393
13 500
1948388
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.