Herrfickur i 18 k guld

320295

FICKUR, 18 k guld, ca 1870, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, ankargång, breguetspiral, innerboett och urnyckel i 18 k guld, diameter 47 mm, vikt ca 64 g

Lös glas, skador och slitage

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Herrfickur i 18 k guld

Budhistorik (3 bud)

1944036
1942261
2 800
1941634

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.