Hugo Salmson

320187

HUGO SALMSON (1843-1894)
Pojke vid strand med båtar i bakgrunden,
signerad Hugo Salmson, olja på pannå, 35x25 cm

Smärre färgsläpp

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Hugo Salmson

Budhistorik (15 bud)
1948087
9 800
1948086
9 000
1948085
8 000
1948084
6 800
1948083
5 800

Slutpris SEK:
9 800
987 EUR, 1 121 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.