Peter Wichmann

320157

PETER WICHMANN (Danmark, 1706-1769): Porträtt av drottning Juliane Marie, Danmark (1729-1796), olja på duk, ca 76x59 cm

Krackeleringar, retuscher, marginal med dukskador

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Peter Wichmann

Budhistorik (27 bud)
1946688
6 000
1947754
5 800
1946688
5 600
1946440
5 400
1946687
5 400

Slutpris SEK:
6 000
586 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.