Vaser orientaliska

320152

VASER, 2 st., orientaliska, 1900-tal, stiliserad dekor i blått och turkost, mynning med djurhuvuden, höjd ca 23 cm

En vas med omfattande fotringsskador och smärre lagningar

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Monter 4

Vaser orientaliska

Budhistorik (3 bud)

1942509
1942444
1940434

Slutpris SEK:
39 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.