Silverföremål

320119

CIGARETTETUI, 2 st., SNUSDOSOR, 2 st, SKÅLAR, 2 st., ASK med lock, merparten silver, delvis invändigt förgyllda, 1900-tal, askens lock med infälld sten, cigarettetuiernas mått ca 8x6,5 resp 9x9 cm, total vikt exkl ask med lock ca 400 g

Smärre skador, slitage, delvis graverade

Silver

Silverföremål

Budhistorik (6 bud)
1947740
1945556
1 400
1944590
1 300
1944590
1939932

Slutpris SEK:
147 EUR, 171 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.