Einar Forseth Maria bebådelse

320111

EINAR FORSETH (1892-1982): "Maria bebådelse - advent", signerad och daterad 1966, förlaga till kyrkofönster, blandteknik på smörpapper uppfodrad på papp, 83x47 cm; oramad

Skador

Rum 4

Einar Forseth Maria bebådelse
Budhistorik (7 bud)
1947734
1947603
1947733
1947603
1947152
900

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.