Ringar guld

320108

RINGAR, 3 st., 18 k guld, skuren karneol med vapen samt onyx och orientpärlor, omkring 1800-talets senare del/1900-talets början, ringstorlek ca 16,5-18 mm, total vikt ca 8,5 g

Pärlor saknas, stenar med skador, lagning

Guld/Smycken

Kundcenter

Ringar guld

Budhistorik (27 bud)
1949058
2 600
1949056
2 400
1949053
1949054
1949053
1 900

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.