Afrikansk mask

319998

MASK, Wee/Guere-Wobe, Elfenbenskusten, patinerat trä, textil, nitar, höjd 32 cm
Proveniens: Inköpt av Max Willborg under 1970-tal

Slitage, skador

Etnografica

Afrikansk mask

Budhistorik (1 bud)

1938499
2015-07-03 17:12:03
3 800

2015-07-12 kl 20:51
Slutpris SEK:
3 800
371 EUR, 434 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.