Ljuskrona

319915

LJUSKRONA, 18/1900-tal, patinerad vitmetall samt mässingsdetaljer, för 8 ljus, höjd 68, diameter 85 cm

Slitage och skador, bristningar

Belysning, Ljuskronor

Rum 5

Ljuskrona

Budhistorik (16 bud)
1946179
3 600
1946098
3 400
1945604
3 200
1945604
1946097
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.