Bordspendyl 1800-tal

319892

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, fodral fanérat i olika träslag med intarsia, guillocherad urtavla med romerska siffror samt delvis förgylld, blånerade visare, höjd 46 cm

Fodral med spickor, slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 2

Bordspendyl 1800-tal

Budhistorik (7 bud)
1945534
600
1945523
550
1945057
500
1938308
450
1939142

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.