Kaj Franck skål vaser

319825

KAJ FRANCK (1911-1989): (3), skål, vaser, Nuutajärvi Notsjö 1962, 19561 samt 5?, varav två signerade K Franck Nuutajärvi Notsjö, höjd 8,5-11

Skålen med enstaka nagg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Monter 30

Kaj Franck skål vaser

Budhistorik (6 bud)
1945248
1945183
1944902
1944901
900
1940791
500

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.