Vas Sgrafitto

319817

JOSEF EKBERG, vas, "Sgrafitto", flintgods, Gustavsberg 1920, reliefdekor av blommor och blad i blått mot ljust turkosblå fond, signerad Gustafsberg 1922 J.Ekberg, höjd 20 cm

Botten med krackelyr

Keramik/Porslin

Monter 31

Vas Sgrafitto

Budhistorik (17 bud)
1944810
1945508
1944810
1945507
950
1944810
850

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.