Vas Sgrafitto

319816

JOSEF EKBERG, vas, "Sgrafitto", flintgods, Gustavsberg 1920, reliefdekor av blommor och blad i blått mot ljust turkosblå fond, signerad Gustafsberg 1920 J.Ekberg, höjd 27 cm

Botten med krackelyr

Keramik/Porslin

Monter 31

Vas Sgrafitto

Budhistorik (17 bud)
1945529
2 400
1944811
1945525
1944811
1 700
1945520
1 600

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.