Väggur 1800-talets andra hälft

319772

LODREGULATOR, Tyskland, 1800-talets andra hälft, urtavla i emalj, fodral i valnöt med dekor av svarvade detaljer, höjd ca 133 cm

Lod, pendel finns, nyckel saknas, kröndekor med lagning o smärre skador

Klockor/Ur

Rum 20

Budhistorik (7 bud)
1945054
850
1945053
1945051
750
1945050
450
1945049

Slutpris SEK:
850
83 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.