Orientmatta Lori antik 1800-talets andra hälft

319750

ORIENTMATTA, Lori, sydvästra Persien, antik 1800-talets andra hälft, 285x133 cm
PROVENIENS: James Opie, svensk privatsamling

Renoverad, reducerad kortsida, abrash med tätare kvalitet

Mattor/Textilier

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (1 bud)

1939739
2015-07-05 00:49:04
14 000

2015-07-14 kl 18:15
Slutpris SEK:
14 000
1 410 EUR, 1 602 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.