Slaglåsgevär

319701

SLAGLÅSGEVÄR, dubbelpipigt, 1800-talets andra hälft, graverade bkåtvända lås, längd 118 cm

skador, delar saknas

Vapen/Medaljer

Rum 1

Slaglåsgevär

Budhistorik (8 bud)
1940451
1943390
1 400
1940451
1 300
1943389
1940451
900

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.