Golvur Gottried Adamson 1700-tal

319681

GOLVUR, urtavlan signerad Gottfried Adamson Karlskrona, senbarock, fodral i mahognyfanér, pendel samt lod finns, höjd ca 220 cm

Skador och slitage

Klockor/Ur, Golvur

Rum 2

Budhistorik (20 bud)
1942075
1944319
1942075
1944316
1 900
1942075
1 800

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.